Sóstó Nyíregyháza

Nyíregyháza Sóstó

V obľúbenej rekreačnej oblasti Sóstógyfürdő sa nachádzajú dve jazerá. Každé z nich má iné využitie. V jazere na severe sa môžete plaviť na šľapacích bicykloch alebo člnoch. Na svoje si určite prídu aj milovníci športov. Z južného jazera Sóstó bolo vybudované prírodné kúpalisko Tófürdő.

Severné jazero

Toto jazero je známe svojou krásnou prírodou. V jeho okolí je chodník, ktorý je príjemný na prechádzky. Ide o nenáročnú prechádzku vhodnú aj pre menšie deti. V jeho severnej časti sa nachádza ostrovček, na ktorý sa môžete dostať cez most. Na rozdiel od južného jazera ho môžete navštíviť bezplatne.

Sóstó Nyíregyháza

Južné jazero

Nachádza sa neďaleko obľúbeného ZOO Nyíregyháza. Voda v ňom má liečivé účinky. Obsahuje vysoké množstvo sodíkových a alkalických solí. Aj vďaka tomu z neho spravili kúpalisko Tófürdő. Južné jazero Sóstó je preto oficiálne kúpalisko. Už v roku 1930 tu bolo na základe nákresov Tibora Kovácsa postavená drevená budova, ktorá sa stala symbolom kúpaliska.

Krásny park na oddych

V minulosti bol park oveľa väčší. Siahal až po breh jazera. Na začiatku 20. storočia bol prebudovaný a v súčasnosti vyzerá podobne. Vyrúbali sa niektoré lesy a na ich mieste teraz stoja hotely a reštaurácie. Aj keď je už park značne menší, stále je príjemný na prechádzky a oddych v prírode.

Ubytovanie

Mesto Nyíregyháza je známa predovšetkým nižšími cenami ubytovania. Dostanete tu viac, ako by ste si mohli dovoliť na Slovensku. Nám sa najviac osvedčilo rezervovať si ubytovanie cez portál booking.com, ktorý ponúka vysoký štandard za nízke ceny.